Zaloguj    Forum    Rejestracja    Szukaj    FAQ

Strona główna » Ogólne » Zloty i Imprezy

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Polska B - termin 28.09-01.10
 Post Wysłany: 23 Sie 2017 09:31 

Dołączenie: 23 Mar 2016 20:26
Motocykl: Junak M10, Diabeł, Velorex 350, Honda XL500S
Cześć.
Adam Grzegorzewski przesłał termin Polski B a wiem, że niektórzy z Mohikanów pojawiają się na tym ciekawym rajdzie.
Ps. więcej informacji mogę przesłać mailem gdyż to wydarzenie nie jest ogólnodostępne.

Temat postu: Re: Polska B - termin 28.09-01.10
 Post Wysłany: 04 Wrz 2017 21:44 
Mohikanin
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Gru 2008 23:47
Motocykl: MW750 k750
Ja odpadam. W tym terminie jest " Koza Nutria Hot Ballada Kulka Festiwal" :D

Post Wysłany: 08 Paź 2017 15:25 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30 Paź 2012 22:45
Motocykl: weteran
Wyjechać na przedostatni Rajd w tym sezonie :) udało mi się w piątek po 12-tej (Polska B):

https://images84.fotosik.pl/826/66729b7fd7938c6a.jpg

..oczywiście wraz z Najdzielniejszą Gazelą w tym kraju i okolicy- zieloną dżdżowniczką :cool:
Do przejechania było ponad 200km i przy przepięknej pogodzie szło jak z płatka.
Tzn. po ostatnim Rajdzie kolejny raz poluzował się silnik, i już w Katowicach wolałem przystanąć i dokręcić ile się da, z racji odczuwania bardzo nieprzyjemnych wibracji w manetce gazu.
Oczywiście pomogło, i tak przez Siewierz, Zawiercie, Jędrzejów, dotarłem na miejsce zbiórki- na teren klasztoru na Karczówce w Kielcach:

Image

Jeszcze na wysokości skansenu w Tokarni, z bardzo satysfakcjonującą prędkością Gazelka przeszła jak wicher obok stojących w wielkim korku trzech motocykli z wózkiem- z racji posiadania przyczepy bocznej stojących właśnie :|
A na tym odcinku trwa obecnie rozbudowa trasy S7, więc trudno- stać trzeba
Wkrótce okazało się, że to jadą nasi dobrzy znajomi z rajdów spod egidy PZM, z Piotrem na czele
Notabene, niecierpliwie czekamy na fotorelację Piotra z tego Rajdu :)

Image

Ok. 19-tej, z Karczówki zwartą grupą (jakieś 63 motocykle) zostaliśmy poprowadzeni na pierwszą bazę "nicości"- na polanie w pobliżu góry Miedzianki.
Tam przy promieniach pięknie zachodzącego słońca zaprawieni w tego rodzaju bojach rajdowcy szybko zbudowali osadę namiotową:

Image

Ja namiotu nie miałem, zamierzałem więc (jak zwykle) :cool: spocząć na dmuchanym materacyku w pobliżu ogniska.. Czasami warto tak sobie odpocząć w ciszy patrząc z gwiaździste, choć czasem mroźne niebo.. Oczywiście jak zwykle, na widok mojego materacyka rozpoczęły się żarty że to polowanie na małe dzieci jest
Ot, koledzy.. ;)
Tym razem jednak jeden z tam przybyłych wcisnął mi namiot, że ma dwa mówił i że ten właśnie- niemiecky :P też gdzieś kupił za pięć dych.
Próbowałem się wykręcić, ale dostał "posiłki", i po chwili już we dwóch na mnie z presją, że muszę go mieć, bo zwierzyna groźna podchodzi..
No nic, pięć dych nie majątek to wziąłem

Image

Kurde, niemecky, a piździało w środku bardziej niźli by pod gołym niebem było, przy tym ognisku :]
Rankiem odprawa, i ruszyliśmy na ponad 100km Rajd, wiedziony głównie leśnymi duktami, lub tymi mniej uczęszczanymi drogami- wszystko jak zwykle i zgodnie z formułą Rajdu- Polska B :)
Nie sposób wymienić wszystkich ciekawostek i atrakcji podczas tej znakomitej imprezy zorganizowanej po raz już dziesiąty przez Adama i Przyjaciół z Świętokrzyskiej Nieformalnej Grupy Motocyklowej :idea:
Na sam początek wdrapaliśmy się na górę Miedziankę, równocześnie zwiedzając jej wnętrze ponetrując dawne korytarze górników miedzi..
Przebieg trasy można śmiało nazwać spełnieniem, i czystą eksploracją pasji motocyklowej w jej klasycznym i pierwotnym, obecnie często weterańskim wydaniu. Nawet Rajdy PZM, które znam, lubię, ustępują inicjatywie Adama (jak i mającej miejsce później akcji Tomka) swoją przewidywalnością i z góry narzuconą formułą..
W tym roku, po raz kolejny, cały Rajd przejechałem w towarzystwie Mariusza, którego znam z forum SHL-ki z bardzo dawnych czasów, a który przyjechał na przepięknie odrestaurowanej i unikatowej WSK Sport

Image

Stara Gwardia nie rdzewieje, i ma się dobrze :cool:
Dodatkowo warto to podkreślić, że to wielka sprawa te skromne nasze polskie motocykle remontować, poświęcać im wiele, a na koniec tak jak Mariusz używać praktycznie
Paradoksalnie niektóre z naszych modeli motocykli dwusuwowych to już jest spore wyzwanie..
W każdym razie bardzo dziękuję Mariuszowi za doborowe towarzystwo, byliśmy "najsłabszymi" ogniwami z tej grupie, zdominowanej przez wszelkiej maści zaprzęgi, głównie radzieckie, ale i inne motongi, "potwora" z silnikiem Diesla nie wykluczając. Choć- jak się okazało- najsłabszymi pozornie, ale to wyszło na jaw, gdy dotarliśmy do brodu na rzece Wiernej (tak , tej od opowiadania Żeromskiego)
Przejście rzeki brodem jest wpisane w formułę tego Rajdu jak komunia w kościele.. Tym razem ogólnie były trzy brody, a tym że na Wiernej Rzece bród niespodziewanie.. obrodził :o
Pierwszy wjechał rus i.. utonał :shock:
Oczywiście nasz wóz techniczny go wyciągnął, ale strach i niezdecydowanie rozlało się pośród wiary.. Przejechały jeszcze dwa napędowce, dwa współczesne enduro i... SHL Gazela! :D
Oczywiście od początku zgłaszałem się na ochotnika do forsowania tej rzeki. Jednak koledzy powstrzymywali mnie, że niby nurt mnie przewróci, albo co jeszcze bardziej prawdopodobne- przyczepka Niewiadów popłynie i zrobi to samo. Ja jednak wiedziałem swoje, w końcu nie takie rzeczy wyrabiała ulubienica Magneta- zielona Gazela w tym kraju (i okolicy) ;) i wykorzystując zamieszanie związane z odwrotem załóg na pobliski most, dawaj przez rzekę! 8-)
Nigdy nie zrozumiem, i w głowie się nie mieści, dlaczego Piotr nie chciał przejechać :shock: Na tym Korbowym monsterze przecież był, a to.. zobowiązuje :P ;)
Gazelka więc naśladowców nie znalazła, jednak zostało to naznaczone takim oto zapisem:

Image

Nieco później, w Pierzchnicy zostaliśmy nakarmieni treściwym gulaszem

Image

..po czym zjechaliśmy (dwa pomniejsze brody) na kolejną bazę, również "nicości" pod lasem. Drugiej nocy jednak nie spałem "na powietrzu", i postanowiłem wracać. W okolicach Chmielnika nastały już ciemności, więc pozostałe 210km goniłem już na czas, byle jak najszybciej w domu, z uwagi na szybko spadającą temperaturę powietrza.. Gazela szła jak należy, tak że tuż przez północą zawitałem do domu. Jednak opłaca się przysiedzieć przy motocyklu, i przygotować się spokojnie do drogi ( w środę i czwartek spędziłem przy Gazeli łącznie ok. 10 godzin)
W Szczekocinach co prawda musiałem się "docieplić" zabraną do przyczepki folią bąbelkową- efekt znakomity :D
A może ktoś poważnie myśli o wzięciu udziału w podobnej atrakcji? Więc zmawiamy się na 10-11 listopada.. Gawlo bez wykrętów ;)

Post Wysłany: 09 Paź 2017 04:54 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 25 Mar 2015 08:27
Miejscowość: Gliwice
Motocykl: mi się marzy ...
Piękny opis. Miło rozpoczęty poniedziałek.

Post Wysłany: 19 Paź 2017 17:53 

Piękny materiał kolego Doktorze Kangurze! Ja jestem na etapie przygotowywania materiału zdjęciowego i mam nadzieję, że w najbliższym czasie prace się zakończą. Muszę przyznać, że wyczyny jedynego Mohikana na Rajdzie były zdumiewające. Dżdżownica przechodziła na mm pomiędzy pojazdami stojącym w korku. Na samochodach widoczny był czysty pasek po łokciach Kangura.
Ps. Płuca Diabła nie są jeszcze gotowe, aby jeździł pod wodą ale wszystko przede mną. Niech żałują Ci którzy nie byli!

Post Wysłany: 07 Lis 2017 20:31 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30 Paź 2012 22:45
Motocykl: weteran
syrena105l napisał(a):
.. aby jeździł pod wodą..

..nie było aż tak głęboko, :P o o o to zdjęcie pierwszej "ofiary" Wiernej Rzeki ;)

Image

Kochajmy Gazelki :idea: ;)

https://www.facebook.com/mariusz.mstows ... 632658105/

Post Wysłany: 01 Sty 2018 11:01 

Materiał z Polska B
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 3224124749

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Strona główna » Ogólne » Zloty i Imprezy